23 paź 2020

JAK STAĆ SIĘ OPTYMISTĄ?

 


3 kroki do stania się niepoprawnym optymistą


Czy istnieje sprawdzony przepis na zmianę negatywnego myślenia na pozytywne? Odpowiedź brzmi: TAK! Poznaj trzy proste kroki, będące codziennymi nawykami, które pomogą Ci stać się niepoprawnym optymistą!

 

1. Stawiaj sobie pytania, które pozwolą Ci spojrzeć na świat przez różowe okulary.

Kiedy czujesz, że znajdujesz się w sytuacji bez wyjścia, sytuacji trudnej lub negatywnej, postaw sobie kilka pytań, abyś mógł spojrzeć na daną sprawę z trochę innej perspektywy, rzucając pozytywne światło na zaistniałe wydarzenie.

To mogą być pytania takie jak:

Jaka jest jedna pozytywna, dobra rzecz w tej sytuacji?
Czego mnie nauczyć ta sytuacja? Jakie wnioski mogę z niej wyciągnąć?

Nie zawsze można skorzystać z tych pytań od razu. Czasami trzeba przemyśleć zaistniałą sytuację lub wydarzenie i dopiero wtedy przyjrzeć się danej sprawie z drugiej strony.

 

2. Czerp optymizm z otaczającego Cię świata.

Jednym z najskuteczniejszych źródeł optymizmu są ludzie, którymi się otaczasz. Optymizm – podobnie jak entuzjazm – jest zaraźliwy.

Twoim zadaniem jest znalezienie lub stworzenie środowiska, które będzie Cię wspierać. Moa o ludziach w Twoim życiu. Staraj się spędzać więcej czasu z ludźmi, którzy są w optymistyczny sposób nastawieni do świata.

Pozytywni ludzie będą Cię wspierać, dodawać energii, a nawet mogą Ci pomóc w trudnych chwilach, rzucając promyk nadziei na sprawę, która dla Ciebie wydaje się być beznadziejna.

Drugim z kolei najważniejszym i najbogatszym źródłem optymizmu są informacje, które wpuszczasz do swojego umysłu. Jedną z najłatwiejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby stworzyć i wspierać swój własny optymizm, jest po prostu regularne czytanie blogów i książek oraz słuchanie lub oglądanie nagrań stworzonych przez optymistycznych ludzi.

 

3. Każdy dzień zaczynaj pozytywnie!

Twój poranek definiuje rytm całego dnia, który masz przed sobą, dlatego bardzo ważne jest, aby świadomie kreować swój własny optymizm, zaczynając od pierwszych chwil zaraz po przebudzeniu.

Bezstresowy poranek prowadzi do zmniejszenia napięcia i lepszej koncentracji w ciągu dnia, natomiast poranne ćwiczenia zapewniają więcej energii do działania.

Optymizm podczas jedzenia płatków śniadaniowych lub podróży do pracy lub szkoły może pomóc Ci zachować pozytywne nastawienie i konstruktywność podczas przechodzenia przez wzloty i upadki w ciągu wydarzeń z całego dnia.

 

Podsumowując

Trzy praktyczne sposoby na dobry początek dnia to:

  • Przeczytaj lub obejrzyj coś pozytywnego lub zabawnego każdego ranka przez 10-20 minut.
  • Przeprowadź podnoszącą na duchu rozmowę przy śniadaniu lub przy jakiejkolwiek innej czynności na początku dnia.
  • Słuchaj motywującego audiobooka lub podcastu w czasie jazdy autobusem, rowerem lub podczas spaceru.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

JAK PRAKTYKOWAĆ MINIMALIZM W ŻYCIU?

  Proste życie = szczęśliwe życie! Naucz się, jak praktykować minimalizm w życiu i czerpać radość z najdrobniejszych jego elementów. To wcal...